3D Secure güvenlik sistemi ile kredi kartı güvenliğinizi sağlamaktayız. 3D Secure güvenlik sistemi 3 boyutlu güvenlik sistemi demektir. Yani alışverişin 3 boyutu olan müşteri, banka ve iş yeri arasındaki bilgi akışını özel şifreler ve anahtarlar sayesinde güvenle sağlar. Güvenlik şifresi SMS yoluyla kart sahibine gönderilir ve bunu kart sahibi haricinde başka kimse göremez. Bu sayede kartın, kart sahibinin rızası olmadan başkaları tarafından kullanılmasının önüne geçilmiş olur.

 

Visa ve Mastercard’ın uluslararası platformda geçerliliği olan bu sistemi, internetten alışverişi güvenli hale getiren anahtar sözcüktür. Kart sahibi 3D Secure ifadesini gördüğü e-ticaret sitelerinden güvenle alışveriş yapabilir.

 

Kişisel Güvenlik Mesajı adı verilen özel bilginin kart sahibinin kendisine ulaşması da sistemin gerçekliğinin tek kanıtı olduğundan başka bir test ya da sorgulama içine girmesine gerek kalmayacaktır. 

 

3D sistemi sayesinde kart, 3. şahısların eline geçse bile sistem mesajı kart sahibinin bankaya bildirdiği cep telefonu numarasına yollanacağı için karttan herhangi bir çekim yapılamayacaktır. Yani bu şifreyi bilmeyen birinin kartı kullanması mümkün değildir.

 

Dünyanın en büyük kart sağlayıcılarından biri olan Visa tarafından geliştirilen 3D Secure sistemi Mastercard tarafından da destekleniyor. Kredi kartı ile yapılan alışverişlerde bir zorunluluk olmamakla birlikte banka kartları ile internetten alışverişte 3D Secure bir zorunluluktur.

 

3D Secure sistemini neredeyse bütün bankalar destekliyor.

 

Güvenlik ortamı sağladığımız sitemizde iyi alışverişler dileriz.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR